DOMINIKA WILTOS

Urodzona w 1996 roku.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Architektury i Wzornictwa. W 2020 roku uzyskała tytuł magistra sztuki, broniąc dyplomu w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznych pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Jana Sikory. 

W latach 2018-2019 należała do akademickiej pracowni malarstwa, prowadzonej przez prof. ASP dr hab. Krzysztofa Polkowskiego oraz dr. Andrzeja Karmasza. 

Obecnie pracuje w trzech cyklach malarskich:

dominika-wiltos-art-studio-gdynia-pracownia-malarska-9 a

UNREAL

od 2021 r.

Obraz-malarstwo-z?too-biel-minimal izm-sztuka-sypialnia-wnętrze-8

REFLECT

od 2021 r.

Główną inspiracją w jej malarstwie jest człowiek. Prace artystki skoncentrowane są na analizowaniu zjawisk psychologicznych, zachowań i motywów postępowania, odkrywając w nich głębsze warstwy ludzkiej osobowości.

Niezwykle intryguje ją to jak ogromny potencjał mamy w sobie jako ludzie oraz fakt jak wielu informacji na swój temat jeszcze nie wiemy.

Jej prace odsłaniają wewnętrzny dialog, który stale prowadzimy ze sobą samymi, jednocześnie uświadamiając nam jak wiele nieodkrytych aspektów ludzkiej osobowości istnieje. Często nie jesteśmy świadomi programów, lęków czy blokad w naszym umyśle, które kształtują całe nasze późniejsze życie. Poprzez odkrywanie tych elementów, możemy przełamać schematy dotychczasowych decyzji. Zaczynamy rozumieć, co do tej pory nas napędzało i coraz bardziej świadomie kształtujemy naszą drogę życiową.

Podczas tworzenia często działa intuicyjnie, starając się za pomocą obrazów ukazać to, co często trudno opisać słowami. Głównymi wartościami, które kierują jej sztuką, są emocje, wolność oraz piękno, które dostrzega w bogactwie ludzkiego wnętrza.

 

Artystka tworzy w technice farb akrylowych i olejnych, czasem buduje obraz używając obu tych mediów. Nieraz wzbogaca swoje obrazy używając 24-karatowego złota. Tworząc, pracuje z szeroką paletą narzędzi. Używa pędzli, szpachelek, gąbeczek a nawet dłoni. Artystka dywersyfikuje rozmiary płócien. Jej prace powstają na formatach od 25×25 cm do dzieł na formacie 140×200 cm.  

IMG_7939

WYDARZENIA I WYSTAWY

03.2024 r. – Wystawa indywidualna RosenArt Gallery, Sopot

03.2024 r.  – ARTSHOW, Warszawa

12.2023 r. – Targi sztuki i designu PANATO, Gdańsk 

10.2020 r. – Wystawa magisterskich prac dyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

04.2019 r. – Wyróżnienie w konkursie artystycznym “Going upstream – projekt panneau” organizowanego przez Vastint Poland we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz praca nad realizacją projektu. 

06.2018 r. – Wystawa licencjackich prac dyplomowych na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować proszę o wiadomość email

artstudio@dominikawiltos.com

Shopping Cart